Jak wygląda kwestia międzynarodowego transportu zwłok?

2 min read

Kiedy ktoś z naszych bliskich mieszka za granicą i umiera, z pewnością zastanawiamy się nad tym, jak sprowadzić jego zwłoki. Na całe szczęście, cały proces można w pełni zautomatyzować poprzez współpracę z międzynarodowymi zakładami pogrzebowymi, które mają także i polskie wsparcie i mogą nam pomóc w transporcie zwłok z dowolnego kraju i miasta, bez względu na lokalizację. Dzięki temu, my sami nie musimy martwić się o transport zwłok, który jest niezwykle szczegółowy.

Tylko współpraca ze specjalistami

Warto wiedzieć, że samo przygotowanie zwłok i ich transport to rzecz niezwykle szczegółowa i opatrzona wieloma warunkami. Dlatego też, jeśli nie chcemy wchodzić w trudny temat, jakim jest transport zwłok do Polski, oddajmy to zadanie w ręce domu pogrzebowego, który specjalizuje się tym i który będzie wiedział, jak odpowiednio przygotować zwłoki do transportu, oraz jak zorganizować taki transport, przykładowo lotniczy.

Poczytaj:  Skuteczna pomoc psychologa online

Następną kwestią jest odbiór zwłok w Polsce, ich przewiezienie w odpowiednich warunkach i przetrzymywanie w nich do momentu, aż zwłoki zostaną nam wydane. Dlatego też, cały proces jest niezwykle skomplikowany i wymaga odpowiedniego doświadczenia, którego my nie mamy.

Skutkiem tego, tylko współpraca z odpowiednim zakładem pogrzebowym pozwoli uzyskać nam nie tylko pełne wsparcie logistyczne i merytoryczne, lecz zapewni nam poprawność wykonania wszystkich kwestii związanych z transportem zwłok do naszego kraju.