ZWCAD 2022 – nowe możliwości

2 min read

Close up of hands contemporary website developer man typing and writing code for program website and working with partner in office.

Program ZWCAD 2022 to nowsza wersja programu ZWCAD. Co nowego oferuje swoim użytkownikom? Sprawdź, czym twórcy wzbogacili znany i lubiany program.

ZWCAD 2022 to program, który umożliwia tworzenie rysunków i dokumentacji technicznych, wspierając użytkownika w każdym etapie projektowania CAD – począwszy od pomysłu aż po jego realizację. Program ten sprawdzi się zarówno w małym domowym firmom jak i profesjonalnym biurom architektonicznym. Przy jego pomocy stworzysz rysunki 2D bądź 3D – program posiada funkcje kreślenia różnego rodzaju linii, łuków, kształtów, rysowania brył oraz szczegółowej dokumentacji nawet najdrobniejszych elementów projektu. Program możesz zakupić na stronie https://programycad.net.

ZWCAD 2022 jest wyposażony w większość sprawdzonych i chwalonych przez użytkowników rozwiązań z oprogramowania ZWCAD, jednak bazuje na całkowitym novum. Twórczy ZWCAD 2022 napisali od podstaw jądro programu – dzięki temu nowa wersja programu działa znacznie szybciej od poprzednika, jest też bardziej stabilna. Program obsługuje procesory wielordzeniowe. Została także usprawniona obsługa pamięci RAM.

Wersja ZWCAD 2022 posiada funkcję wydruku rysunków CAD z przeźroczystością obiektów. Możemy ją narzucić na różne elementy rysunku – jak np. kreskowanie, dzięki niej możemy zobaczyć elementy, które znajdują się za/pod obiektem przeźroczystym. Panel właściwości oferuje możliwość ustawiania stopnia tej przeźroczystości w wartościach od 0 do 90.

Poczytaj:  Super 8 - jak przegrać popularny niegdyś format?

Kolejną nowością jest funkcja tworzenia widoku 2D z obiektów 3D/brył – tzw. Flatshot. Możliwy jest także import plików IFC –  to popularny format wymiany danych BMI.

Użytkownicy programu z pewnością docenią nowy sposób ustawania rzutni w modelu – wystarczy przeciągnąć granicą rzutni, by je usunąć bądź dodać. Użytkownicy mają możliwość wygładzania linii, dzięki czemu rysunki stają się znaczniej estetyczniejsze, przejrzyste i jeszcze bardziej profesjonalne.  

Innowacją jest możliwość wyświetlania w jednym momencie wstążki i klasycznego menu – klasyczne menu włączysz w prawym dolnym rogu programu.

Porównując tę wersję programu z poprzednią – z pewnością możemy mówić o wzroście jego wydajności oraz stabilności. Rysunki otwierają się znacznie szybciej, przeglądanie ich w wersji 2022 staje się bardzo wygodne.

Więcej informacji uzyskasz na www.zwcad.pl.