Wypełnianie bruzd nosowo wargowych

2 min read

Czym są bruzdy nosowo wargowe? Jak można ich się pozbyć? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście!

Czym są bruzdy nosowo wargowe?

Bruzdy nosowo wargowe to nic innego jak zmarszczki, które są wynikiem procesów starzenia się skóry i redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Im jesteśmy starsi, tym w skórze zaczyna brakować kolagenu oraz elastyny, przez co skóra ulega zwiotczeniu i zaczynają pojawiać się bruzdy.

Jak usunąć bruzdy nosowo wargowe?

Najwięcej osób przy bruzdach nosowo wargowych sięga po kosmetyki przeciwzmarszczkowe, lecz to może okazać się niewystarczające. Aby osiągnąć wygładzenia, lepiej rozważyć wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to naturalny składni, który posiada niezwykłą zdolność do nawilżenia skóry, poprawienia jej sprężystości, czy jędrności.

Jeśli poziom kwasu hialuronowego spada w naszym organizmie, to warto pomyśleć o jego dostarczeniu z zewnątrz i właśnie w tym zadaniu świetnie się sprawdzi ostrzykiwanie skóry wypełniaczem z kwasu hialuronowego, który nie dość, że może zniwelować bruzdy, to w wielu przypadkach skutecznie je usuwa.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych – proces znieczulenia

Aby zapewnić pacjentowi odpowiedni komfort podczas zabiegu, podczas wypełniania bruzd nosowo wargowych stosuje się specjalną maść znieczulającą z lignokainą. Przykładem może być maść Emla 5%(2,5% lignokaina z 2,5% prylokainą).

Dla zwiększenia komfortu pacjentów, w niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie nasiękowe, które wstrzykiwane jest podskórnie, przed samym zabiegiem. Dzięki jednemu i drugiemu zastosowaniu znieczulenia nasz zabieg będzie bezbolesny.