Od czego zależy cennik fotografa ślubnego?

1 min read

Cennik fotografa ślubnego wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości, ale nie ma co się dziwić, ponieważ z jego usług najczęściej korzystamy tylko raz. Od czego dokładnie zależą koszty, jakie trzeba ponieść za usługi fotografa ślubnego? Co wpływa na jego cennik? Odpowiadamy!

Zakres usług i czas pracy

Możemy być pewni, że na cennik fotografa będzie wpływać zakres usług, jaki u niego zamówimy. Innych cen należy spodziewać się jedynie za reportaż ślubny, a innych za reportaż i sesję ślubną, czy za reportaż z sesją ślubną i narzeczeńską. Nie bez znaczenia pozostaje również to, czy fotograf ślubny Katowice ma być obecny tylko w kościele i na przyjęciu weselnym, czy także brać udział w przygotowaniach oraz błogosławieństwie. Wiadomo, że w takich przypadkach wydłuża się jego czas pracy, więc również ostateczne koszty wzrastają.

Poczytaj:  Czy sex telefon jest potrzebny?

Miejsce pracy

Na cennik fotografa ślubnego wpływa również to, gdzie będzie musiał pracować. Jeśli w grę wchodzi najbliższa okolica, to możemy spodziewać się niewielkich kosztów. Jednak organizacja ślubu i wesela poza obszarem jego działania wiąże się ze wzrostem cennika, a jest to podyktowane kosztami dojazdu, a czasami nawet noclegu.