Już jest – nowy ZWCAD 2023!

2 min read

laptop with blueprints mechanical work desk

Szybszy, wydajniejszy, bardziej intuicyjny i przejrzysty – to właśnie ZWCAD 2023. Najnowsza wersja została wydana 8 czerwca i przynosi korzystne zmiany zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Najnowsze usprawnienia edycji brył

ZWCAD 2023 oferuje dwa sposoby edycji brył. Pierwsza metoda opiera się na starszych rozwiązaniach i idealnie sprawdzi się przy wymagających rysunkach, w których liczy się każdy szczegół. W tym przypadku wprowadzanie zmian odbywa się z poziomu panelu właściwości – znajduje się on w specjalnym oknie, które pozwala na określenie pożądanych wartości opisujących bryłę. W ten sposób można dostosować wysokość, długość i szerokość bryły, jej położenie względem układu współrzędnych, a nawet typ bryły.

Pojawił się również rozbudowany, bardziej intuicyjny tryb edycji poprzez uchwyty, który świetnie sprawdzi się z urządzeniami dotykowymi lub kontrolerami 3D. Specjalne punkty na ścianach bryły, czyli uchwyty, mogą być w wygodny sposób przeciągane, by zmienić jej wymiary, położenie czy kształt. W praktyce oznacza to, że można chwycić bryłę w praktycznie dowolnym miejscu i „pociągnąć” według wymogów danego projektu.

Otwartość na duże projekty

W ZWCAD 2023 twórcy skupili się na przejrzystości interfejsu i płynności działania nawet przy dużych projektach. Nowy menedżer zestawienia arkuszy umożliwia bezproblemowe zarządzanie rysunkami – taka opcja świetnie sprawdzi się w przypadku pracy z wieloma bryłami i figurami. Możliwość szybkiego i bezpiecznego poruszania się między rysunkami sprawia, że wszystko jest na swoim miejscu, a zadania mogą być wykonywane płynnie i intuicyjnie.

Poczytaj:  Poznaj nową jakość nakładek branżowych stworzonych przez firmę Usługi Informatyczne Szansa

Przejrzystość dotyczy tutaj nie tylko warstw i rysunków, lecz także tabeli. W ZWCAD 2023 każda z nich została ulepszona i zoptymalizowana. Dzięki temu łatwiej jest je zarówno tworzyć, jak i dostosowywać do własnych preferencji. Narzędzia do wstawiania tabel umieszczono w specjalnej wstążce, aby całość była intuicyjna i jasna, nawet dla nowych użytkowników.

Sposób zakupu i cena

Najnowszy program CAD zakupić można w dwóch wersjach: jako pełne oprogramowanie lub w postaci aktualizacji do wcześniejszej edycji. ZWCAD 2023 obsługuje pliki DWG i DXF, a zakupiona licencja komercyjna jest bezterminowa. Dodatkowo dostępna jest możliwość sprawdzenia 30-dniowej wersji testowej bezpłatnej. Wszelkie informacje o ZWCAD 2023, o jego cenie, cechach i funkcjach znaleźć można na stronie oficjalnego polskiego dystrybutora – www.zwcad.pl.