Jakie zaawansowane oscylatory i wskaźniki techniczne warto znać?
Jakie zaawansowane oscylatory i wskaźniki techniczne warto znać?
Nie da się ukryć, że na dzień dzisiejszy analiza techniczna cieszy się ogromną popularnością wśród inwestorów akcyjnych. Dość często wykorzystywane są zaawansowane oscylatory i wskaźniki techniczne, które mogą ułatwić nam podjęcie niektórych decyzji inwestycyjnych. Czym jest wskaźnik Momentum? Co powinniśmy wiedzieć na temat oscylatora stochastycznego? Kiedy wskaźnik Williams %R generuje sygnały? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który rozwieje ewentualne wątpliwości w tym zakresie.
Inwestycje giełdowe charakteryzują się tym, że wymagają nie tylko dość dużej wiedzy merytorycznej, ale również stosowania ściśle wyznaczonych strategii. Zanim więc wybierzemy Saxo broker, należy wcześniej zainteresować się podstawowymi aspektami analizy technicznej. Na podstawie wskaźnika Momentum możliwe jest porównanie, w jakim miejscu aktualnie znajduje się cena w porównaniu do tego, gdzie znajdowała się w przeszłości. Jest to jedno z tych narzędzi, które doskonale nadaje się do sprawdzania siły rynkowej. Jeśli obecna wartość jest choćby niewiele wyższa niż w przeszłości, wówczas wskaźnik Momemntum jest dodatni i odwrotnie. W sytuacji, gdy Momentum osiąga wartość większą niż 0, to jest to sygnał do zakupu danego aktywa.
Co powinniśmy wiedzieć na temat oscylatora stochastycznego?
Dość często wykorzystywany jest także oscylator stochastyczny, który to pokazuje aktualną cenę porównując ją do najniższej i najwyższej wartości z wybranego okresu mającego miejsce w przeszłości. Wartość powyżej 80 oznacza, że aktywo jest wykupione, a poniżej 20- wyprzedane. W sytuacji, gdy wskaźnik jest wykupiony, a następnie spada poniżej 50, to jest to wówczas wskazanie na potencjalny spadek ceny. Jeśli natomiast oscylator jest wyprzedany i wzrasta powyżej 50, to dla inwestora jest to sygnał dla potencjalnego wzrostu ceny.
Kiedy wskaźnik Williams %R generuje sygnały?
Trzecim opisywanym narzędziem w analizie technicznej jest wskaźnik Williams %R. Na jego podstawie jesteśmy w stanie wywnioskować czy dane aktywo jest silne, czy słabe. Instrument jest wykupiony w sytuacji, gdy wartość wskaźnika wynosi więcej niż -20, natomiast wyprzedany, gdy wskaźnik spadnie poniżej -80. W jaki sposób grać na giełdzie wykorzystując wskaźnik Williams %R? Należy dokonać sprzedaży, gdy wskaźnik znajduje się w strefie wykupienia, jednocześnie rozpoczyna się jego spadek. Jeśli jednak oscylator jest w strefie wyprzedania i zaczyna rosnąć, to jest to sygnał do kupna.