Dlaczego warto wybrać właśnie ZWCAD Architecture 2022 do projektowania architektonicznego?

3 min read

professional architect designer structural engineer team colleagues working office looking computer discussing building plan design project

Projektowanie architektoniczne to skomplikowany proces, który wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Jest to specjalne oprogramowanie, którego przykładem może być ZWCAD Architecture 2022. Dlaczego warto wybrać właśnie to rozwiązanie? Jakie unikalne cechy posiada ZWCAD Architecture 2022? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Oprogramowanie do programowania architektonicznego powinno być przede wszystkim funkcjonalne, co przekłada się na możliwości i łatwość wykonywania projektów. Przykładem może być ZWCAD ARCHTECTURE 2022, czyli program, który umożliwia jednoczesną pracę w 2D oraz 3D. Jest to możliwe dzięki parametryczności, ponieważ w oparciu o nią program na bieżąco generuje model 3D. W efekcie praca jest zdecydowanie szybsza (zwłaszcza na etapie koncepcyjnym, gdy dokonuje się częstych zmian w projekcie). Samo nanoszenie zmian obejmujących m.in. ściany, belki, słupy, czy stropy jest edytowalne parametrycznie poprzez dwuklik lub panel właściwości, co pozwala błyskawicznie zoptymalizować konstrukcję. Pozostała funkcjonalność, którą warto docenić to m.in.:

– wbudowana i edytowalna biblioteka stolarki okiennej oraz drzwiowej, która pozwala tworzyć automatyczne zestawienia;

– szybkie „naprawianie” ściany, co jest możliwe poprzez automatyczne wypełnienie w przypadku usunięcia otworu;

– zestawienia powierzchniowe i tabelaryczne pomieszczeń, które pozwalają zautomatyzować obliczenia;

– dedykowane narzędzie do wstawiania i definiowania schodów oraz dachów, których nie trzeba rysować krok po kroku;

– automatyczne generowanie przekrojów oraz widoków elewacji na podstawie rzutu/modelu 3D, co ogranicza ryzyko popełnienia błędu przy przenoszeniu poziomów;

– możliwość eksportu do formatu IFC, DAE oraz STL, co umożliwia integrację z innym oprogramowaniem branżowym.

Unikalne cechy ZWCAD Architecture 2022

ZWCAD Architecture 2022 to oprogramowanie oparte na ZWCAD, czyli programie, który wyróżnia się intuicyjną obsługą oraz ogromnymi możliwościami. Jego unikalne cechy to:

– komentarze głosowe w rysunku, które można w każdej chwili otworzyć;

– dopasowanie obiektów w rzutni;

– polecenie TK, czyli rysunkowe linie pomocnicze;

– gesty myszy, które umożliwiają wprowadzanie poleceń;

– funkcja inteligentnego wyboru, która minimalizuje liczbę kliknięć;

– generator kodów kreskowych i QR.

Dlaczego warto postawić na ZWCAD Architecture 2022?

Osoby zajmujące się projektowaniem architektonicznym szukają z reguły oprogramowania, które nie tylko będzie miało ogromne możliwości, ale również będzie intuicyjne w obsłudze. Cechy te z pewnością posiada ZWCAD Architecture 2022, którego wybór jest korzystny również z innych względów. Przede wszystkim są to dodatkowe funkcje, które dostępne są tylko w tym programie. Można się z nimi zapoznać pod linkiem: https://www.zwcad.pl/zwcad-2022/zwcad-architecture-2022.html. Poza tym korzystny jest również fakt, że dostępna jest 30-dniowa wersja testowa programu, która pozwala się z nim dokładnie zapoznać. Poza tym w cenie zakupu licencji zawarte są również dodatkowe webinary pokazujące jak korzystać z programu. Kupujący otrzymuje również dostęp do 8 godzinnego szkolenia online, które jest prowadzone na żywo i umożliwia zadawanie pytań. 

Podsumowując należy stwierdzić, że ZWCAD Architecture 2022 to idealny program dla wszystkich, którzy zajmują się projektowanie architektonicznym. Wynika to zarówno z jego funkcjonalności, jak i wsparcia technicznego zapewnionego przez dostawcę.